Menu

Wybieramy stelaż podtynkowy do WC - W pigułce

W ramach aranżacji przestrzeni łazienki bardzo często zatrudniane są stelaże podtynkowe. Gwarantują one bowiem bezinwazyjny montaż spłuczek, podwieszanych toalet, bidetów, uchwytów, pisuarów oraz umywalek, warto zaznaczyć również szerokie walory estetyczne takiego podejścia. Wszystko to wykonywa, że podobne konstrukcje stawały się niezwykle popularne. Na co jednak przyciągać uwagę podczas ich zakupu? https://zestawypodtynkowe.pl/

Stelaże podtynkowe wykorzystywane są do prawie wszystkich łazienek. Idealnie sprawdzą się w krótkich pomieszczeniach, a jeszcze w ramach nowoczesnego designu, skoro ich elementy zalecają się dobrym dla oka wyglądem. Co dużo, konstrukcje tego gatunku stelaży umożliwia zamontowanie spłuczek i toalet na jakiejś wysokości. Nie chodzi zapominać więcej o prostocie zakładania.

Stelaż podtynkowy – wymiary

Wadą tego gatunku efektów stanowi ostatnie, iż mają mało miejsca, skoro są organizowane w granicy. Mimo wszystko, powinniśmy wiedzieć ich największe rozmiary, dzięki dlaczego będziemy idealnie znali, ile miejsca popyt na stworzenie WC czy nowych urządzeń.

Jeśli chodzi o szerokość stelaża, zwyczajnie nie wychodzi ona pozycja przedział od 35 do jakiś 50 centymetrów. Najszersze konstrukcje poświęcone są najczęściej do wiszących misek. Jak robi i sprawa z długością obudowy? Pamiętać musimy o aktualnym, że w ciążącej liczbie faktów stanowi ona płacona, co zdecydowanie rozszerza własne możliwości montażowe. Mimo wszystko, najczęściej długość stelażu oscyluje w możliwościach od 10 do nawet 25 centymetrów.

W temacie wymiarów należy podkreślić także fakt, iż w wielu przypadkach stelaż podtynkowy niski może zaprezentować się droższy od rozwiązań wyższych. Dotyczy toż z konieczności wykonania bardziej złożonej konstrukcji.

Jak wybrać stelaż podtynkowy do toalety?

Skoro znamy już, jakie kształty mają stelaże, warto już podjąć decyzję odnośnie konkretnych rozwiązań. Kluczowym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić przyczynę jest fakt, iż na targu spotkać można stelaże do zabudowy lekkiej także do zabudowy ciężkiej. Jaki stelaż podtynkowy wybrać?

- Stelaż podtynkowy do zabudowy lekkiej - przeznaczone są do dawania w ścianach gipsowo-kartonowych. Cechują się przede wszystkim dobrze łatwiejszym oraz większym montażem. Zasadą ich zawartości jest rama samonośna, która stanowi zrealizowana ze byliśmy. Dzięki jej struktur, stelaż można założyć również w granicach działowych, masywnych, jak ich w ściankach instalacyjnych. Stelaże do zabudowy lekkiej wyposażone są w profesjonalne wsporniki, które umożliwiają montaż. Warto zaznaczyć, iż możliwe jest obudowanie ich kolejną płytą wodoodporną.

- Stelaż podtynkowy do zabudowy ciężkiej - dany stanowi on do montażu w ścianach murowanych. Po jego daniu, należy wykonać obmurówkę oraz nałożyć tynk. Wspominajmy o aktualnym, by nie próbować zakładać ich do ścian gipsowo-kartonowych, bo nie wytrzymają one ich naporu. Stelaże do zabudowy ciężkiej zalecają się niższą ceną (czasem są nawet dwa razy tańsze), ich montaż istnieje zawsze niezwykle czasochłonny.

Oczywiście oba rodzaje stelaży dane są również do WC, jak oraz bidetów, umywalek, pisuarów, natrysków, baterii czy chociażby specjalnych uchwytów dla pań niepełnosprawnych.

Jak obudować stelaż podtynkowy?

Wbrew pozorom, nie istnieje więc zadanie bardzo poważne. Przed dokonaniem wszelkich czynności sprawdźmy jednak, czy stelaż pozostał w technologia odpowiedni zamontowany. Ewentualna nieszczelność, która stanie wynaleziona już po dokonaniu zabudowy, może przyczynić nam wiele kłopotów.

Ważnym elementem montażu zabudowy będzie zdanie profili metalowych za usługą tak zwanych kołków szybkomontażowych. Przestrzeń pomiędzy profilem podłogowym a płytkami warto wypełnić pianką poliuretanową, która zredukuje wszelkie dźwięki. Do obudowy będziemy wymagali płyt gipsowo-kartonowych (najlepiej wodoodpornych) – dla większej mocy, załóżmy dwie warstwy. Oczywiście w płytach muszą zostać wywiercone otwory, które umożliwią danie jej na stelażu. Następnie należy przymocować wszystko specjalnymi wkrętami do blach. Na skutek kładziemy płytki, które następnie fugujemy.

Stelaż podtynkowy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Idąc do nowych istotnych kwestii, musimy na chwilę powrócić do potrzeb związanych z wymiarami tych artykułów, a mówiąc dokładniej, ich wysokości. Na zbycie otrzymują się bowiem stelaże wysokie i złe. Wybór praktycznego rozwiązania w wypadku stelaży do WC przesuwa się między innymi na umiejscowienie przycisku spłuczki.

W stelażu małym będzie on obejmowany przez deskę, co dla dużo pań może okazać się kłopotliwe, szczególnie w form, jeśli wybierzemy bardzo przyjemny przycisk spłukujący, który że zostać zawarty przez jedną deskę. Stelaże niskie umożliwiają jednak zamontowanie przycisku zarówno w dziale, kiedy i stylu, lub na półce, co przy stelażach dużych nie jest dodatkowe. Decyzja odnośnie wyboru praktycznego wyjścia będzie tak zależna od konstrukcji samej łazienki, jednak warto zawczasu wziąć pod uwagę tę myśl.

Istotnym parametrem stelażu podtynkowego istnieje wówczas, jaką spłuczką dysponuje – na zbytu są bowiem modele o pojemności od 3 do nawet 9 litrów. Warto zdecydować się na rozwiązania dość większe, gdyż zazwyczaj zapewniają one wygodną regulację ilości spuszczanej wody oraz poziomu napełnienia spłuczki. Dzięki temu uzyskujemy bardzo ekonomiczny produkt.

Poza pojemnością spłuczki, drogi jest ponad tworzywo, z jakiego została wykonana. Podawane są materiały jednorodne, i sama konstrukcja powinna być wyprodukowana tak zwaną metodą rozdmuchiwania. Zapewni to bezawaryjne funkcjonowanie spłuczki. Ciekawym podejściem będzie też zakup produktów posiadających wypełnienie tłumiące dźwięki.

Przy doborze tego gatunku formie nie możemy zapominać także o jak istotnej estetyce. Oczywiście niemal cała budowa stelaża jest schowana pod ścianą, jednak zauważalny jest przycisk. Ten i może leżeć w wielu rozmaitych formach. O wyborze danej spośród nich zdecydują, rzecz jasna, nasze osobiste preferencje. Warto jednak określać się na materiały, jakie będą przystawały do naszej łazienki pod względem kolorystycznym. Podkreślić należy plus to, że na placu odpowiedzialne są przyciski standardowe, a i mające różne sposoby spłukiwania wody (prosty i ekonomiczny) oraz zaopatrzone w kolejny przycisk „stop”.

Jak zamocować stelaż podtynkowy WC?

Metody montażu są różne dla stelaży do zabudowy dużej oraz spokojnej. W centralnym przypadku konkretne kroki wyglądają następująco:

- do ściany przykręcić ramę i zbiornik spłukujący za pomocą śrub,

- podłączyć spłuczkę do budowy wodociągowej,

- do ustalonej wcześniej ramy przykręcić odpowiednie śruby mocujące, na jakich zostanie otwarta miska (nie zapominajmy o użyciu nakrętek),

- wykonać obmurowanie – dla stelaża z odpływem bocznym użyć nóg montażowych przytwierdzanych od spodu do ramy stelaża oraz podłogi, a wtedy obmurować boki konstrukcji, a dla urządzeń z odpływem pionowym konieczne pokaże się obmurowanie po krajach i z dołu,

- nałożyć tynk lub płyty z karton-gipsu,

- przymocować miskę do śrub.

Montaż stelaża do zabudowy lekkiej wygląda tak:

- stelaż dołączyć do granicy za pomocą śrub wyposażonych w kołki rozporowe,

- ustalić wysokość budowy oraz przykręcić nogi wysuwane do podłogi,

- całość obudować płytą gipsowo-kartonową,

- zamontować miskę.

Stelaż podtynkowy – jaka nazwa?

Jak szybko się domyślić, omawiane konstrukcje powinny określać się odpowiednią szczelnością i formą. Każdego typie awarie mogą bowiem skutkować koniecznością kucia zabudowy. Wszystko to powoduje, że o określać się na efekty sprawdzonych firm. Zdecydowanie wykorzystywany jest stelaż podtynkowy Grohe. Godne przyczyny są i produkty marek Koło, Geberit, TECE, Blue, KFA, ROCA oraz Cersanit.

Go Back

Comment

Blog Search

Blog Archive

Comments

There are currently no blog comments.